Najlepsze materace twarde i miękkie – ranking / opinie

Materac twardy będzie zdecydowanie lepszy od miękkiego, gdyż tylko dzięki temu możemy liczyć na pełny i zdrowy sen. Materac miękki to podstawa dla wszystkich tych, którzy oczekują wygody w sypialni. Okazuje się, że powyższe twierdzenia nie są do końca prawdziwe. Tak naprawdę o tym, jaki materac będzie idealnym wyborem, każdy powinien zdecydować sam. Nie ma tutaj przełożenia żadne stereotypowe podejście do tematu. Stan zdrowia, ciężar ciała, indywidualne preferencje, to tylko niektóre z elementów, które decydują o doborze materaca.

Jak wybrać najlepszy materac pod kątem jego twardości? Kiedy materace miękkie będą wskazane, a co decyduje o tym, że najlepszym wyborem jest bardzo twardy materac?

Polecane materace miękkie

 

Polecane materace twarde

H2 czy H4, czyli oznaczenia twardości materaca

Każdy materac powinien być oznaczony symbolem, który podpowiada, z jakim poziomem twardości mamy do czynienia. Materac posiadający oznaczenie H2 jest twardy. Z kolei ten z symbolem H4 jest bardzo twardy. Im osoba mniej waży, tym bardziej powinna interesować się materacami niezbyt twardymi. Przyjmuje się przykładowo, że ktoś, kto waży więcej niż 100kg, musi wybierać spośród materacy z symbolem twardości H4. Osoby, które ważą mało, stawiają na materace z symbolem H2. Warto jednak pamiętać, że powyższe wskazania są jedynie orientacyjne. Każdy powinien osobiście sprawdzić twardość materaca i dopasować go do swoich preferencji.

Siedem stref twardości materacy

Dobry materac musi posiadać odpowiednią ilość stref twardości. Przyjmuje się, że najlepsze materace posiadają siedem stref twardości. Dlaczego taka ilość? Dzięki siedmiu strefom twardości, można bez problemów wyodrębnić części ludzkiego organizmu, na które będzie materac oddziaływał. Mowa o sytuacji, kiedy uzyskuje się gwarancję prawidłowego podpierania wszystkich części ludzkiego ciała, takich jak np. głowa, szyja, lędźwie czy łydki. To pozwala na uzyskanie niezwykle komfortowego snu, bez żadnych zdrowotnych skutków ubocznych.

Jaki zatem materac najlepszy? Miękki czy bardzo twardy?

Za każdym razem należy dobierać materac pod pewnymi warunkami. Bardzo istotne jest, aby wybierać go pod kątem wagi, wieku, stanu zdrowia. Wszak dobry materac powinien się dopasować do kształtu ciała, gwarantować stabilność podtrzymywania kręgosłupa w pozycji naturalnej. Jeżeli wybrany materac będzie zbyt miękki, to każdej nocy kręgosłup będzie ułożony w pozycji nienaturalnej. Mogą również występować bóle pleców. Zaś wybór zbyt twardego materaca może powodować uciskanie naczyń krwionośnych.

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *